Tralki do balustrad nowoczesnych i nie tylko

tralki metalowe

Poprawa bezpieczeństwa przez tralki do balustrad

Taras oraz otwarty balkon to bardzo pożądane elementy budynków. Domownicy w każdym wieku lubią spędzać na nich czas delektując się świeżym powietrzem. Należy zadbać o to by te przestrzenie były bezpieczne, w czym pomogą tralki do balustrad. Czym właściwie są te ważne elementy? Czy można je zastosować w nowoczesnych konstrukcjach? Po rozwiązanie tych zagadek odsyłamy do dalszej części niniejszego artykułu.

Solidne tralki metalowe

Spora część tralek balustradowych to wyroby kute. Rzecz jasna występują też wersje wykonywane w nieco inny sposób. Bez względu na metodę produkcji i wygląd, są niezwykle ważnym elementem każdej balustrady. Wypełniają ją i jednocześnie łączą poręcz z dolną częścią konstrukcyjną. Tralki są montowanie w minimum 10-cio centymetrowych odstępach. Natomiast ich wysokość nie powinna być mniejsza niż 1,1 metra, szczególnie w domach wielorodzinnych i zamieszkania zbiorowego.
Tralki metalowe pełnią dwie istotne funkcje. Po pierwsze chronią mieszkańców budynku przed upadkiem z wysokości. I to nie tylko na tarasach i balkonach. Balustrady są montowane także przy schodach wewnętrznych i zewnętrznych. Po drugie tralki, tak samo jak groty do ogrodzeń i rozety kute, są piękną dekoracją. Ozdabiają budynek, w którym się znajdą. Stanowią dopełnienie wybranego stylu architektonicznego.

Piękne elementy kute

Tralki doskonale komponują się z klasycznymi, ozdobnymi balustradami. W takich konstrukcjach przeważnie wykorzystywane są wersje kute. Nie jest to jednak jedyna opcja do wyboru. Nie brakuje przecież budynków o nowoczesnym stylu. Odznaczającym się prostotą kształtów, stonowaną kolorystyką oraz znikomą ilością ozdób. Zatem jakie są najlepsze tralki do balustrad o minimalistycznym charakterze? Do wyboru jest kilka ciekawych propozycji.
Nowoczesne tralki to przede wszystkim wersje rurowe. Puste w środku a w przekroju najczęściej kwadratowe lub okrągłe. Kolejna opcja do wyboru to odmiany z brzuchem. Noszą taką nazwę, bowiem w środkowej części są wybrzuszone na zewnątrz tarasu lub schodów. Ciekawie wyglądają tralki wykonane z płaskowników fakturowanych. To dekoracja, choć nie tak okazała jak ozdoby kute. Na koniec trzeba dodać, że wymienione tralki można łączyć ze szkłem, betonem i drewnem.

You May Also Like

About the Author: admin