Zamki do bram, ich rodzaje i właściwy dobór

zamki do furtek

Idealne klamki do furtek i zamki do bram

Każdy właściciel domu z ogrodem pewnie zastanawia się jak wybrać zamki do bram czy klamki do furtki. Tak, aby poza dopasowaniem pod kątem estetycznym spełniały również właściwie swoje funkcje, czyli gwarantowały bezpieczeństwo nam i naszej posesji. Czy wiesz, jakie są ich rodzaje i jak właściwie dobrać je do twojej bramy?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zamków. Przy decydowaniu się na zakup konkretnego jego rodzaju powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Należy też zwrócić uwagę na jakość produktu, w tym też długość gwarancji oraz zalecenia i obietnice producenta. Jeżeli nie jesteśmy pewni na co się zdecydować, dobrze poprosić o poradę specjalistę. On z pewnością udzieli nam informacji na temat wybranego przez nas rodzaju zamka i pomoże w zakupie najlepszego dla naszej bramy.

Brama metalowa i drewniana

Poza wieloma rodzajami zamków, na rynku możemy spotkać się również z szeroką ofertą bram. Te mające elementy kute są wyjątkowo piękne. Wybór odpowiedniego zamka powinien uwzględniać też zachowanie ich walorów. Przy bramach przesuwnych z kolei dobrze sprawdzi się zamek hakowy. Natomiast w przypadku drewnianych płotów lepiej postawić na inny rodzaj zabezpieczenia. Dobrym wyborem zdaje się być w tym przypadku zasuwa do bramy, która zapewni solidne zamknięcie. Jej jedynym minusem jest to, że nie można otwierać jej automatycznie. Przy wjeżdżaniu i wyjazdom z posesji trzeba by więc było za każdym razem otwierać i zamykać ją ręcznie. 

Bramy przesuwne

Jeśli chodzi o bramy przesuwne to trzeba jeszcze wspomnieć, iż poza samym zamkiem konieczny będzie też zakup elementów ułatwiających jej poruszanie się po szynie, jakimi są wózki do bram. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na rozmiar i jego dostosowanie do rodzaju danej bramy. Nie mogą być zbyt duże ani zbyt małe, bo uniemożliwi to właściwe obsługiwanie bramy. Ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji o wyborze jest też waga bramy. Wiadomo, że te produkty nie są w żaden sposób zgeneralizowane, dlatego trzeba brać pod uwagę specyfikę każdej bramy.

You May Also Like

About the Author: admin