Zasuwa do bramy kontra automatyka

zasuwa do bramy

Zasuwa do bramy czy automatyka

Wybrać tradycję czy postawić na nowoczesne rozwiązania? Taki dylemat pojawia się także przy stawianiu ogrodzenia, szczególnie w odniesieniu do bramy. Jest nowoczesne rozwiązanie, czyli otwieranie jej i zamykanie automatyczne. Jednak tradycyjna zasuwa do bramy to także dobry wybór. Każda decyzja ma jakieś pozytywy i jakieś negatywy.

Bezpieczeństwo

Brama i furtka to są te dwa elementy, dzięki którym można wejść czy wyjść. Muszą zapewniać bezpieczeństwo. W furtce musi się znaleźć solidny zamek. Zamki do furtek muszą być też prawidłowo zamocowane. Czy brama będzie zamykana tradycyjnie, czy automatycznie, bezpieczeństwo jest takie samo. Dobrze dobrany zamek do bramy to solidne zabezpieczenie. By zdecydować się na najlepszy wybór w odniesieniu do bramy, trzeba zwrócić uwagę na inne kryteria. To wygoda korzystania z niej oraz kwestie związane z jej przeglądami i konserwacją. Jeśli priorytetem jest wygoda użytkowania, to wybór wydaje się łatwy. Wygodniej jest z automatyką.

Konserwacja

Biorąc pod uwagę konieczność konserwacji i przeglądów, lepsza jednak jest zasuwa. Tradycyjnie otwierana brama wymaga mniej uwagi. Trzeba tylko pilnować, by szyna była czysta. Jeśli coś w niej zalega, wózki do bram nie działają prawidłowo. Prócz tego trzeba pamiętać o używaniu smaru do zasuwy. Natłuszczanie ruchomych elementów to niezbędne prace związane z konserwacją bramy. Przy wyborze otwierania automatycznego jest już więcej prac. Przed zimą warto sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje dobrze. Trzeba pilnować, by nic nie zakrywało czujników. Jest więcej elementów, na które trzeba zwracać uwagę. Użytkowanie bramy z automatyką wymaga zdobycia pewnej wiedzy, by nie uszkodzić czegoś przez niewłaściwe działania. Konieczne są także działania konserwacyjne i też niezbędna jest wiedza, by wykonywać je prawidłowo.

Koszty

Jest jeszcze kwestia kosztów. Gdyby one były priorytetem, to wybór jest prosty. Jedynie zamki do bram i inne tradycyjne zabezpieczenia to o wiele niższy wydatek. Priorytety jednak są różne. Więc pomimo wyższych kosztów, ze względu na wygodę, ten dylemat może wygrać automatyka. Ważne aspekty przy wyborze to także, czy otwieranie bramy bez automatyki jest uciążliwe i jak często się z niej korzysta. Ważne jest też, jak bardzo ceni się nowoczesne rozwiązania z ich możliwościami, ale i wymaganiami.

You May Also Like

About the Author: admin