Elementy kute niezbędne do przygotowania ogrodzenia

elementy kute

Elementy kute

Chcesz wykonać ogrodzenie metalowe? Jeżeli tak, to trzeba pamiętać, że jego wykonanie wymaga posiadania oraz zakupu odpowiednich elementów. Oczywiście najważniejsze są słupki oraz siatka, jednak bardzo istotne również będą elementy kute czy też zamki do bram . Oczywiście zastosowanie konkretnych elementów zależy od ogrodzenia jakie chce się zbudować. Trzeba zwrócić uwagę na różne elementy.

Rodzaje przęseł

Na rynku dostępne są przęsła ze stali ocynkowanej, pomalowanej czy też blachy alucynkowej. Do zamontowania ogrodzeń mogą być potrzebne różnego rodzaju elementy kute, które pozwolą na ozdobienie ogrodzeń. Kształt różnych ogrodzeń metalowych jest różny. Na rynku dostępne są także przęsła czyli panele 3D. Są one wykonane z tak zwanego drutu ocynkowanego.

Czy konieczna jest podmurówka?

Jeśli stosuje się lekkie ogrodzenia metalowe, które wyposażone są w ozdoby kute, to nie muszą posiadać pełnych fundamentów oraz podmurówki. Wystarczy tylko odpowiednio osadzić słupki na fundamentach, które utrzymają przęsła. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie tylko zapłacimy mniej, ale także będziemy w razie konieczności mogli ominąć przeszkody w postaci np. drzew.

Przygotowanie terenu

Aby postawić ogrodzenie metalowe trzeba przede wszystkim oczyścić teren z drzew, gruzów oraz innych rzeczy, które mogą przeszkadzać podczas budowy ogrodzenia. Kolejnym krokiem jest wyrównanie wszystkich nierówności. Przed zamontowaniem ogrodzenia w pierwszej kolejności należy zagęścić grunt. Wszystko to po to, by nasze ogrodzenie było stabilne, a rozety kute będą się prezentowały zjawiskowo.

Montaż paneli

Po zamontowaniu słupków na odpowiednim terenie należy zająć się osadzeniem paneli. Przede wszystkim należy osadzać panele dopiero gry słupki już dobrze zostaną osadzone. Do montażu należy użyć specjalnych obejm, które sprawiają, że panele trzymają się w odpowiedni sposób. Użyć można między innymi obejmy pośrednie, startowe oraz narożne.

You May Also Like

About the Author: admin